2017-01-13 mako . Waszczykowski zirytowany pytaniem o San Escobar. "Jak można z błędu zrobić taką piramidę bzdur?" artykuł internetowy
Sfera życia:
Temat:

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski ma już dość ciągłych żartów z państwa San Escobar. W rozmowie z reporterem RMF najpierw próbował rozbroić swoją wpadkę zapewnieniem, że do wymyślonego kraju możemy już jeździć bez wiz, by po chwili skrytykować wszystkich, którzy z niego się śmieją.

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski nie może uciec od swojej ostatniej wpadki. Odkąd po powrocie z Nowego Jorku oznajmił, że spotkał się z ministrem nieistniejącego państwa San Escobar, cały świat sobie z niego żartuje. Dlatego już na samym początku dzisiejszej "Porannej Rozmowy RMF FM", w której Waszczykowski był gościem, minister próbował uprzedzić pytania reportera.


"Na San Escobar tramwajem"


- Moim gościem jest Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych... - zaczął audycję prowadzący Robert Mazurek.


- ...szukający ambasadora na San Escobar - dokończył minister i opowiedział, jak na spotkaniu noworocznym prezydenta z posłami PiS padł pomysł stworzenia grupy parlamentarnej "polsko-escobarskiej". Potwierdził, że "do kraju można wjechać bez wizy" i dotrzeć tam można tramwajem. Szybko jednak spoważniał.


Śmieszy mnie, jak można z lapsusu językowego stworzyć taką piramidę bzdur, która się przetacza np. po Twitterze

- powiedział Waszczykowski i poprosił, żeby nie rzucać takich żartów.


- To jest taka infantylizacja polityki - zauważył, nalegając na powrót do poważniejszych tematów.


Jednym z nich była dzisiejsza rewizja stanu finansów publicznych Polski przez agencje ratingowe Moody's i Fitch. Minister potwierdził, że istnieje ryzyko, że postanowią obniżyć naszą wiarygodność kredytową. - To jest niebezpieczeństwo - przyznał. Szczególnie, że Moody's i Fitch ostrzegały Polskę przed obniżeniem wieku emerytalnego i zbytnim zadłużaniem Państwa.

0 +0
-0
Waszczykowski zirytowany pytaniem o San Escobar. "Jak można z błędu zrobić taką piramidę bzdur?" mako . 2017-01-13

Metryka

data dodania tekstu 2020-07-02 07:02:27
zmodyfikowany 2017-08-29 20:49:15
tekst dodał/a Studentka DSW
tekst modyfikował/a Badacz Dyskursu
rozmiar tekstu 2262 znaków (408 słów)
ocena istotności tekstu (średnia) +0/-0, polaryzacja ocen: +0, liczba głosów: 0
rodzaj licencji Licencja otwarta

Uzasadnienie - dlaczego ten tekst jest ważny?

Tekst porusza ważne tematu z punktu widzenia polskiego dyskursu politycznego, napisany w oparciu o lapsus, jaki popełnił minister Waszczykowski, podczas konferencji z mediami na temat spotkań, które odbył z przedstawicielami państw ONZ w Nowym Jorku, gdy to zadeklarował, że rozmawiał z przedstawicielami państwa San Escobar.